تکنولوژی

کارت هایی با فناوری های پیشرفته
پیشرفت‌های فناوری راه را برای تسلط کارت‌های هوشمند مطمئن و قابل اعتماد بر بخش‌های مختلف از جمله دولت، حمل‌ونقل، مراقبت‌های بهداشتی، خرده‌فروشی، مخابرات و موسسات مالی هموار کرد. بسته به صنعت و استفاده از کارت هوشمند، این محصولات توسط استانداردهای جهانی متعددی مانند ISO، EMVCo، Global Platform و GSMA و غیره کنترل می شوند. اجرای آخرین استانداردهای رمزگذاری داده ها و ویژگی های امنیتی فیزیکی برای تأیید صحت دارندگان کارت، استفاده و تراکنش ها ضروری است.

تکنولوژی

کارت‌های هوشمند هیربد:

این نوع کارت‌ها، ترکیبی از کارت‌های هوشمند تماسی و غیر تماسی است که اما هرکدام یک میکرو ماژول مجزا دارد و اطلاعات چیپ تماسی و غیرتماسی می‌تواند با هم یکسان نباشد.از طریق کارتخوان‌های تماسی و غیرتماسی می‌توان با این کارت ها ارتباط برقرار کرد، اما به دلیل عدم ارتباط چیپ تماسی با آنتن و چیپ غیرتماسی هرکدام به طور مستقل عمل می‌کند.

کارت‌های دوآل اینترفیس:

این کارت ها متشکل از یک چیپ با قابلیت تماسی و غیرتماسی که به یک آنتن متصل شده است.در واقع جهت ارتباط با میکروماژول تعبیر شده در کارت می‌توان هم از کارتخوان تماسی و هم از کارتخوان های غیرتماسی استفاده کرد وکلیه اطلاعات در یک میکروماژول ذخیره‌سازی و پردازش می‌شود.از این کارت ها در کاربردهایی مثل پرداخت، شناسایی، احراز هویت وکنترل دسترسی استفاده می‌شود.

کارت‌های بیومتریک:

کارت های بیومتریک شرکت گلچین رسانه هوشمند با بهره‌گیری از یکی از بهترین و قابل اعتمادترین سنسور اثرانگشت برای اجازه نقل وانتقال مالی و تراکنش‌های بانکی بدون استفاده از رمز و با امنیت بسیار بالا می باشد.این قبیل کارت‌ها با توجه به اینکه از امکان هرگونه کلاهبرداری و جعل جلوگیری می‌کند تقریبا یکی از امن‌ترین و راحت ترین نوع کارت در زمینه پرداخت است.اثرانگشت دارنده کارت برروی چیپ استفاده شده در کارت ذخیره می‌شود و در هنگام انجام تراکنش با چک کردن اثر انگشت با اطلاعات روی کارت عملیات انجام می‌شود.